Sprawy rodzinne, alimenty,

rozwód Konin

Rozwód Konin

Rozwód jest jednym z najcięższych momentów w życiu. Może on nastąpić jedynie poprzez orzeczenie sądowe, które wymaga złożenia pozwu do sądu.

Jeżeli chcesz wytoczyć sprawę rozwodową lub otrzymałeś/aś pozew rozwodowy – skontaktuj się ze mną. Sporządzę odpowiednią dokumentację oraz pisma do sądu, będę Cię reprezentować w całym postępowaniu sądowym. Prowadzę również sprawy o podział majątku wspólnego.

Alimenty

Możesz zwrócić się do sądu o zasądzenie świadczeń alimentacyjnych w przypadku, gdy jedno z rodziców nie przyczynia się do utrzymania dzieci lub jego wkład jest zbyt niski.

Comiesięczne świadczenie alimentacyjne jest realnym wsparciem finansowym. Wypłacane przez wiele lat pozwala pozyskać niemałe środki finansowe na utrzymanie dziecka oraz zabezpieczyć jego przyszłość.

Wysokość alimentów zależy nie tylko od potrzeb uprawnionego, ale i możliwości zarobkowych osoby zobowiązanej. Aby uzyskać jak najwyższe świadczenie, warto dobrze napisać pozew o zasądzenie alimentów, które pomogą w pełnym zaspokojeniu potrzeb dzieci i będą adekwatne do stopy życiowej rodzica, który zobowiązany jest w większym stopniu je zaspokajać.

rozwód konin
rozwód konin

Podwyższenie lub obniżenie świadczenia

Jeśli dotychczas zasądzone kwoty nie wystarczają lub były zasądzone wiele lat temu – możesz wnioskować o podwyższenie świadczenia. Natomiast jeśli zasądzona kwota jest zbyt duża dla zobowiązanego rodzica lub zmieniła się jego sytuacja i świadczenie alimentacyjne nadmiernie obciąża jego portfel, istnieje możliwość obniżenia świadczenia.

Potrzebujesz wsparcia w uzyskaniu najkorzystniejszego dla Ciebie świadczenia lub uważasz, że należy zmienić jego wysokość?

Ta strona internetowa korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.