Spadek Konin

Stwierdzenie nabycia spadku

Postępowanie stwierdzające nabycie spadku to podstawowa i najważniejsza czynność porządkująca sytuację prawną po spadkodawcy. Pomogę w sporządzeniu wniosku o stwierdzenie nabycia spadku oraz mogę reprezentować Cię w postępowaniu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak uzyskać należną cześć spadku, wskażę możliwe drogi postępowania.

Podział majątku

Spadkobiercy nabywają spadek z chwilą śmierci spadkodawcy. Dzieje się to na podstawie dziedziczenia testamentowego lub ustawowego, które następuje w przypadku, gdy spadkodawca nie sporządził testamentu lub jest on nieważny. Dziedziczenie ustawowe może dotyczyć całego spadku lub jego części.

spadek konin
komornik Konin

Odrzucenie spadku

Zachowek

Zostałeś pominięty w dziedziczeniu (bez względu na ustawowy, czy testamentowy charakter dziedziczenia)? Powinieneś dowiedzieć się, czy należy Ci się zachowek. Zachowek wynosi 1/2, a nawet 2/3 wartości udziału spadkowego, którego nie otrzymałeś.

Sprawdź, w czym mogę Ci pomóc:

Sporządzenie testamentu

Testament jest sposobem przekazania majątku po śmierci, w którym można nie tylko ustanowić spadkobierców, ale również pozbawić kogoś prawa do majątku i dokonać zapisów windykacyjnych. 

Pomogę sporządzić skuteczny projekt testamentu – warto pomyśleć o tym zawczasu, aby rozdysponować majątek wedle uznania i zabezpieczyć przyszłość najbliższych. 

Jeśli potrzebujesz pomocy lub chcesz się dowiedzieć jak powinieneś postąpić – skontaktuj się za mną. Przeanalizuję Twoją sytuację i wskażę możliwe rozwiązania.

Ta strona internetowa korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.